Infra sauna se slanou mlhou a ionizací vzduchu

Vytvořená slaná mlha proniká do plic, rozšiřuje dýchací cesty, usnadňuje dýchání a vykašlávání. Významně se zlepšuje čisticí schopnost plic, zatěžovaných nečistotami ovzduší. Dýchání suché solné mlhy má podstatně vyšší terapeutický efekt než inhalace solné páry nebo pobyt v solné jeskyni. Solná mlha také pozitivně působí na hydrataci kůže, zlepšuje její elasticitu a má příznivý vliv na léčbu kožních onemocnění.

Dýchání ionizovaného vzduchu zklidňuje, zmírňuje bolesti hlavy, zlepšuje soustředění, urychluje regeneraci a příznivě působí na alergie. V kabině Saltair je množství záporných iontů, které odpovídá pobytu v čistém vzduchu vysokých hor. Díky tomu dochází k obnovení vašich sil a zlepšení nálady.

Infra sauna je vybavena infračervenými fóliemi, které jemně a rovnoměrně zahřívají tělo. Jsou umístěny pod dřevěným obkladem, takže nemůže dojít k popálení o topná tělesa. Infračervené teplo je pociťováno jako příjemné intenzivní prohřívání, přestože teplota vzduchu v kabině nepřekračuje 35°C. Prohřívání zlepšuje prokrvení kůže, snižuje svalové napětí a ulevuje od bolesti. Teplem se zvyšuje účinek solné mlhy a ionizovaného vzduchu.

Infra sauna v Ostravě je zvláště vhodná pro děti i dospělé trpící chronickým onemocněním dýchacích cest.

REZERVOVAT

 

Časté otázky:

Jaká je provozní doba?

Naše infra sauna v Ostravě je v provozu po celou provozní dobu Saunového centra 365. Začátek terapie je vždy v celou hodinu a půlhodinu. Terapeutický cyklus trvá 30 minut, z toho 20 minut je pobyt v kabině.

Je vhodné rezervovat si Saitair předem na našem telefonu 777 857 555 ?

Ano – je to nutné. Kabina má kapacitu 4 osoby. Nikdy nedoplňujeme další návštěvníky do plné kapacity, takže budete mít soukromí.

Kde se svléknout?

V šatně máte víc času. Pokud chcete úplné soukromí, svlékněte se až v místnosti Saltairu. Rozhodně si ale dejte všechno oblečení, které můžete odložit, do skřínky v šatně. Do Saltairu jděte jen v tom nejnutnějším, ať se nezdržujete. Děti je lepší svléknout a zase obléknout v šatně.

Do kabiny bez oblečení nebo v prádle?

Pobyt v Saltairu má příznivý vliv na pokožku, proto je lepší být tam bez oblečení. Pokud chcete jít v prádle, nic tomu nebrání. Solná pára je suchá, takže Vám prádlo nenavlhne. V kabině seďte na ručníku, je to nutné z hygienických důvodů.

Je po terapii nutná sprcha?

Po terapii v infra sauně se můžete osprchovat ve sprchách, které patří k saunám. Sprcha ale není nutná. Na těle budete mít sůl a budete se cítit, jako když uschnete po koupání v moři. Když se nechcete osprchovat, domů určitě v pohodě dojdete.

Je Saltair vhodný pro děti?

Ano, i preventivně. Konstrukce kabiny i řešení odpočívárny bere na děti ohled. Nemohou se nikde spálit, ani si nějak ublížit a není tam skoro nic k rozbití. Nicméně, děti jsou vynalézavé a měli byste je mít raději pod dohledem.

Jak děti udržet v kabině?

Pro děti jsme nachystali hračky. Není špatné vzít si i nějaké vlastní. Plyšové a jiné chlupaté věci na sebe nachytají sůl, raději vezměte něco plastového, co lze snadno umýt. V kabině je možné číst časopisy. Neberte s sebou elektroniku, třeba přehrávače DVD, mp3 a podobně. Sůl by jim neprospěla.

Můžu něco pokazit?

Ne, jen před vstupem do kabiny infra sauny nezapomeňte stisknout tlačítko START, nelze jej přehlédnout.

Má Saltair zdravotní rizika?

Dvacetiminutovou terapii lze podstoupit denně bez známých zdravotních rizik. Máte-li specifické zdravotní problémy, poraďte se raději s lékařem.

 

Máte při saunování raději vyšší teploty? Vyzkoušejte naši finskou saunu nebo relaxujte ve speciální parní sauně.